Texas Instruments UA78L12ACDR
Part No.:
UA78L12ACDR
Manufacturer:
Texas Instruments
Category:
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
UA78L12ACDR.pdf
Description:
IC REG LINEAR 12V 100MA 8SOIC