Texas Instruments UA78L10ACDR
Part No.:
UA78L10ACDR
Manufacturer:
Texas Instruments
Category:
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
UA78L10ACDR.pdf
Description:
IC REG LINEAR 10V 100MA 8SOIC