| NumberofRegulators | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Voltage-Input(Max) | 6V | 6V | 6V | 6V | 6V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 3.3V, 5V | 3.3V, 5V | 3.3V, 5V | 3.3V, 5V | 3.3V, 5V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.13V @ 500mA, 0.13V @ 500mA | 0.13V @ 500mA, 0.13V @ 500mA | 0.13V @ 500mA, 0.13V @ 500mA | 0.13V @ 500mA, 0.13V @ 500mA | 0.13V @ 500mA, 0.13V @ 500mA |
| Current-Output | 500mA, 500mA | 500mA, 500mA | 500mA, 500mA | 500mA, 500mA | 500mA, 500mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 35 µA | 35 µA | 35 µA | 35 µA | 35 µA |
| Current-Supply(Max) | - | - | - | - | - |
| PSRR | 50dB ~ 30dB (1kHz ~ 1MHz) | 50dB ~ 30dB (1kHz ~ 1MHz) | 50dB ~ 30dB (1kHz ~ 1MHz) | 50dB ~ 30dB (1kHz ~ 1MHz) | 50dB ~ 30dB (1kHz ~ 1MHz) |