Texas Instruments OPA4340EA/2K5
Part No.:
OPA4340EA/2K5
Manufacturer:
Texas Instruments
Category:
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Package:
16-SSOP (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
OPA4340EA/2K5.pdf
Description:
IC CMOS 4 CIRCUIT 16SSOP
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order OPA4340EA/2K5 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the OPA4340EA/2K5 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of OPA4340EA/2K5?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of OPA4340EA/2K5.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case 16-SSOP (0.154, 3.90mm Width) 16-SSOP (0.154, 3.90mm Width) 16-SSOP (0.154, 3.90mm Width) 16-SSOP (0.154, 3.90mm Width) 16-SSOP (0.154, 3.90mm Width)
Series microPOWER™ microPOWER™ microPOWER™ microPOWER™ microPOWER™
ProductStatus Active Active Active Active Active
AmplifierType CMOS CMOS CMOS CMOS CMOS
NumberofCircuits 4 4 4 4 4
OutputType Rail-to-Rail Rail-to-Rail Rail-to-Rail Rail-to-Rail Rail-to-Rail
SlewRate 6V/µs 6V/µs 6V/µs 6V/µs 6V/µs
GainBandwidthProduct 5.5 MHz 5.5 MHz 5.5 MHz 5.5 MHz 5.5 MHz
-3dbBandwidth - - - - -
Current-InputBias 0.2 pA 0.2 pA 0.2 pA 0.2 pA 0.2 pA
Voltage-InputOffset 150 µV 150 µV 150 µV 150 µV 150 µV
Current-Output/Channel 50 mA 50 mA 50 mA 50 mA 50 mA
Voltage-SupplySpan(Min) 2.5 V 2.5 V 2.5 V 2.5 V 2.5 V
Voltage-SupplySpan(Max) 5.5 V 5.5 V 5.5 V 5.5 V 5.5 V
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C