Texas Instruments OPA4180ID
Part No.:
OPA4180ID
Manufacturer:
Texas Instruments
Category:
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Package:
14-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
OPA4180ID.pdf
Description:
IC OPAMP ZERO-DRIFT 4CIRC 14SOIC
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order OPA4180ID on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the OPA4180ID price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of OPA4180ID?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of OPA4180ID.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as OPA4180ID pin diagram, OPA4180ID datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case 14-SOIC (0.154, 3.90mm Width) 14-SOIC (0.154, 3.90mm Width) 14-SOIC (0.154, 3.90mm Width) 14-SOIC (0.154, 3.90mm Width) 14-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series Zero-Drift Zero-Drift Zero-Drift Zero-Drift Zero-Drift
ProductStatus Active Active Active Active Active
AmplifierType Zero-Drift Zero-Drift Zero-Drift Zero-Drift Zero-Drift
NumberofCircuits 4 4 4 4 4
OutputType Rail-to-Rail Rail-to-Rail Rail-to-Rail Rail-to-Rail Rail-to-Rail
SlewRate 0.8V/µs 0.8V/µs 0.8V/µs 0.8V/µs 0.8V/µs
GainBandwidthProduct 2 MHz 2 MHz 2 MHz 2 MHz 2 MHz
-3dbBandwidth - - - - -
Current-InputBias 250 pA 250 pA 250 pA 250 pA 250 pA
Voltage-InputOffset 15 µV 15 µV 15 µV 15 µV 15 µV
Current-Output/Channel 18 mA 18 mA 18 mA 18 mA 18 mA
Voltage-SupplySpan(Min) 4.5 V 4.5 V 4.5 V 4.5 V 4.5 V
Voltage-SupplySpan(Max) 36 V 36 V 36 V 36 V 36 V
OperatingTemperature -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C