LP5910-1.2YKAR.pdf
| Image |  |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 1.2V | 1.2V | 1.2V | 1.2V | 1.2V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 300mA | 300mA | 300mA | 300mA | 300mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 25 µA | 25 µA | 25 µA | 25 µA | 25 µA |
| Current-Supply(Max) | 350 µA | 350 µA | 350 µA | 350 µA | 350 µA |
| PSRR | 80dB ~ 25dB (100Hz ~ 2MHz) | 80dB ~ 25dB (100Hz ~ 2MHz) | 80dB ~ 25dB (100Hz ~ 2MHz) | 80dB ~ 25dB (100Hz ~ 2MHz) | 80dB ~ 25dB (100Hz ~ 2MHz) |