LP5907SNX-4.5/NOPB.pdf
| Image |  |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 4.5V | 4.5V | 4.5V | 4.5V | 4.5V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.25V @ 250mA | 0.25V @ 250mA | 0.25V @ 250mA | 0.25V @ 250mA | 0.25V @ 250mA |
| Current-Output | 250mA | 250mA | 250mA | 250mA | 250mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 25 µA | 25 µA | 25 µA | 25 µA | 25 µA |
| Current-Supply(Max) | 425 µA | 425 µA | 425 µA | 425 µA | 425 µA |
| PSRR | 90dB ~ 60dB (100Hz ~ 100kHz) | 90dB ~ 60dB (100Hz ~ 100kHz) | 90dB ~ 60dB (100Hz ~ 100kHz) | 90dB ~ 60dB (100Hz ~ 100kHz) | 90dB ~ 60dB (100Hz ~ 100kHz) |