LP3991TL-1.3/NOPB.pdf
| Voltage-Input(Max) | 4V | 4V | 4V | 4V | 4V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 1.3V | 1.3V | 1.3V | 1.3V | 1.3V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.16V @ 300mA | 0.16V @ 300mA | 0.16V @ 300mA | 0.16V @ 300mA | 0.16V @ 300mA |
| Current-Output | 300mA | 300mA | 300mA | 300mA | 300mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 100 µA | 100 µA | 100 µA | 100 µA | 100 µA |
| Current-Supply(Max) | 225 µA | 225 µA | 225 µA | 225 µA | 225 µA |
| PSRR | 65dB (1kHz) | 65dB (1kHz) | 65dB (1kHz) | 65dB (1kHz) | 65dB (1kHz) |
| ControlFeatures | Enable | Enable | Enable | Enable | Enable |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |