LP3985ITLX-2.5/NOPB.pdf
| Voltage-Input(Max) | 6V | 6V | 6V | 6V | 6V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.1V @ 150mA | 0.1V @ 150mA | 0.1V @ 150mA | 0.1V @ 150mA | 0.1V @ 150mA |
| Current-Output | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 150 µA | 150 µA | 150 µA | 150 µA | 150 µA |
| Current-Supply(Max) | 250 µA | 250 µA | 250 µA | 250 µA | 250 µA |
| PSRR | 50dB ~ 40dB (1kHz ~ 10kHz) | 50dB ~ 40dB (1kHz ~ 10kHz) | 50dB ~ 40dB (1kHz ~ 10kHz) | 50dB ~ 40dB (1kHz ~ 10kHz) | 50dB ~ 40dB (1kHz ~ 10kHz) |