Texas Instruments LP3982IMM-1.8/NOPB
Part No.:
LP3982IMM-1.8/NOPB
Manufacturer:
Texas Instruments
Package:
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Datasheet:
LP3982IMM-1.8/NOPB.pdf
Description:
IC REG LINEAR 1.8V 300MA 8VSSOP