LP3965ESX-3.3/NOPB.pdf
| Voltage-Input(Max) | 7V | 7V | 7V | 7V | 7V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.55V @ 1.5A | 0.55V @ 1.5A | 0.55V @ 1.5A | 0.55V @ 1.5A | 0.55V @ 1.5A |
| Current-Output | 1.5A | 1.5A | 1.5A | 1.5A | 1.5A |
| Current-Quiescent(Iq) | 9 mA | 9 mA | 9 mA | 9 mA | 9 mA |
| Current-Supply(Max) | 15 mA | 15 mA | 15 mA | 15 mA | 15 mA |