LP38841S-0.8/NOPB.pdf
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Voltage-Input(Max) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 0.8V | 0.8V | 0.8V | 0.8V | 0.8V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.21V @ 800mA | 0.21V @ 800mA | 0.21V @ 800mA | 0.21V @ 800mA | 0.21V @ 800mA |
| Current-Output | 800mA | 800mA | 800mA | 800mA | 800mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 30 µA | 30 µA | 30 µA | 30 µA | 30 µA |
| Current-Supply(Max) | 40 mA | 40 mA | 40 mA | 40 mA | 40 mA |
| PSRR | 80dB ~ 65dB (120Hz ~ 1kHz) | 80dB ~ 65dB (120Hz ~ 1kHz) | 80dB ~ 65dB (120Hz ~ 1kHz) | 80dB ~ 65dB (120Hz ~ 1kHz) | 80dB ~ 65dB (120Hz ~ 1kHz) |