LP3856ET-3.3/NOPB.pdf
| Voltage-Input(Max) | 7V | 7V | 7V | 7V | 7V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.6V @ 3A | 0.6V @ 3A | 0.6V @ 3A | 0.6V @ 3A | 0.6V @ 3A |
| Current-Output | 3A | 3A | 3A | 3A | 3A |
| Current-Quiescent(Iq) | 4 mA | 4 mA | 4 mA | 4 mA | 4 mA |
| Current-Supply(Max) | 10 mA | 10 mA | 10 mA | 10 mA | 10 mA |
| PSRR | 73dB ~ 57dB (120Hz) | 73dB ~ 57dB (120Hz) | 73dB ~ 57dB (120Hz) | 73dB ~ 57dB (120Hz) | 73dB ~ 57dB (120Hz) |