LP3852EMP-2.5/NOPB.pdf
| Voltage-Input(Max) | 7V | 7V | 7V | 7V | 7V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.44V @ 1.5A | 0.44V @ 1.5A | 0.44V @ 1.5A | 0.44V @ 1.5A | 0.44V @ 1.5A |
| Current-Output | 1.5A | 1.5A | 1.5A | 1.5A | 1.5A |
| Current-Quiescent(Iq) | 3 mA | 3 mA | 3 mA | 3 mA | 3 mA |
| Current-Supply(Max) | 10 mA | 10 mA | 10 mA | 10 mA | 10 mA |
| PSRR | 73dB ~ 57dB (120Hz) | 73dB ~ 57dB (120Hz) | 73dB ~ 57dB (120Hz) | 73dB ~ 57dB (120Hz) | 73dB ~ 57dB (120Hz) |