Texas Instruments LMR36503R5RPER
Part No.:
LMR36503R5RPER
Manufacturer:
Texas Instruments
Category:
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Package:
9-VFQFN
Datasheet:
LMR36503R5RPER.pdf
Description:
IC POWER
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order LMR36503R5RPER on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LMR36503R5RPER price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LMR36503R5RPER?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Function Step-Down Step-Down Step-Down Step-Down Step-Down
OutputConfiguration Positive Positive Positive Positive Positive
Topology Buck Buck Buck Buck Buck
OutputType Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Min) 3V 3V 3V 3V 3V
Voltage-Input(Max) 65V 65V 65V 65V 65V
Voltage-Output(Min/Fixed) 5V 5V 5V 5V 5V
Voltage-Output(Max) - - - - -
Current-Output 300mA 300mA 300mA 300mA 300mA
Frequency-Switching 200kHz ~ 2.2MHz 200kHz ~ 2.2MHz 200kHz ~ 2.2MHz 200kHz ~ 2.2MHz 200kHz ~ 2.2MHz