Texas Instruments LM9076QBMAX-3.3/NOPB
Part No.:
LM9076QBMAX-3.3/NOPB
Manufacturer:
Texas Instruments
Category:
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
LM9076QBMAX-3.3/NOPB.pdf
Description:
LM9076Q-Q1 150MA ULTRA-LOW QUIES
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order LM9076QBMAX-3.3/NOPB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LM9076QBMAX-3.3/NOPB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LM9076QBMAX-3.3/NOPB?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
ProductStatus Active Active Active Active Active
OutputConfiguration Positive Positive Positive Positive Positive
OutputType Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
NumberofRegulators 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Max) 40V 40V 40V 40V 40V
Voltage-Output(Min/Fixed) 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
Voltage-Output(Max) - - - - -
VoltageDropout(Max) 0.25V @ 150mA 0.25V @ 150mA 0.25V @ 150mA 0.25V @ 150mA 0.25V @ 150mA
Current-Output 150mA 150mA 150mA 150mA 150mA
Current-Quiescent(Iq) 45 µA 45 µA 45 µA 45 µA 45 µA
Current-Supply(Max) 4.5 mA 4.5 mA 4.5 mA 4.5 mA 4.5 mA
PSRR 60dB (120Hz) 60dB (120Hz) 60dB (120Hz) 60dB (120Hz) 60dB (120Hz)
ControlFeatures Enable Enable Enable Enable Enable
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C