Texas Instruments LM78L12ACZ/LFT3
Part No.:
LM78L12ACZ/LFT3
Manufacturer:
Texas Instruments
Category:
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Package:
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Datasheet:
LM78L12ACZ/LFT3.pdf
Description:
LM78L 100-MA FIXED OUTPUT LINEAR
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order LM78L12ACZ/LFT3 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LM78L12ACZ/LFT3 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LM78L12ACZ/LFT3?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
OutputConfiguration Positive Positive Positive Positive Positive
OutputType Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
NumberofRegulators 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Max) 35V 35V 35V 35V 35V
Voltage-Output(Min/Fixed) 12V 12V 12V 12V 12V
Voltage-Output(Max) - - - - -
VoltageDropout(Max) - - - - -
Current-Output 100mA 100mA 100mA 100mA 100mA
Current-Quiescent(Iq) 3 mA 3 mA 3 mA 3 mA 3 mA
Current-Supply(Max) - - - - -
PSRR 54dB (120Hz) 54dB (120Hz) 54dB (120Hz) 54dB (120Hz) 54dB (120Hz)
ControlFeatures - - - - -
OperatingTemperature 0°C ~ 125°C 0°C ~ 125°C 0°C ~ 125°C 0°C ~ 125°C 0°C ~ 125°C