Texas Instruments LM53600AQDSXRQ1
Part No.:
LM53600AQDSXRQ1
Manufacturer:
Texas Instruments
Category:
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Package:
10-WFDFN Exposed Pad
Datasheet:
LM53600AQDSXRQ1.pdf
Description:
IC REG BUCK ADJ 650MA 10WSON
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order LM53600AQDSXRQ1 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LM53600AQDSXRQ1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LM53600AQDSXRQ1?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Function Step-Down Step-Down Step-Down Step-Down Step-Down
OutputConfiguration Positive Positive Positive Positive Positive
Topology Buck Buck Buck Buck Buck
OutputType Adjustable Adjustable Adjustable Adjustable Adjustable
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Min) 3.8V 3.8V 3.8V 3.8V 3.8V
Voltage-Input(Max) 36V 36V 36V 36V 36V
Voltage-Output(Min/Fixed) 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
Voltage-Output(Max) 6V 6V 6V 6V 6V
Current-Output 650mA 650mA 650mA 650mA 650mA
Frequency-Switching 2.1MHz 2.1MHz 2.1MHz 2.1MHz 2.1MHz