LM536005QDSXRQ1.pdf
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 3.8V | 3.8V | 3.8V | 3.8V | 3.8V |
| Voltage-Input(Max) | 36V | 36V | 36V | 36V | 36V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 5V | 5V | 5V | 5V | 5V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 650mA | 650mA | 650mA | 650mA | 650mA |
| Frequency-Switching | 2.1MHz | 2.1MHz | 2.1MHz | 2.1MHz | 2.1MHz |