Texas Instruments LM43602DSUR
Part No.:
LM43602DSUR
Manufacturer:
Texas Instruments
Category:
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Package:
16-VFDFN Exposed Pad
Datasheet:
LM43602DSUR.pdf
Description:
IC REG BUCK ADJUSTABLE 2A 16SON
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order LM43602DSUR on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LM43602DSUR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LM43602DSUR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LM43602DSUR.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series SIMPLE SWITCHER® SIMPLE SWITCHER® SIMPLE SWITCHER® SIMPLE SWITCHER® SIMPLE SWITCHER®
ProductStatus Active Active Active Active Active
Function Step-Down Step-Down Step-Down Step-Down Step-Down
OutputConfiguration Positive Positive Positive Positive Positive
Topology Buck Buck Buck Buck Buck
OutputType Adjustable Adjustable Adjustable Adjustable Adjustable
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Min) 3.5V 3.5V 3.5V 3.5V 3.5V
Voltage-Input(Max) 36V 36V 36V 36V 36V
Voltage-Output(Min/Fixed) 1V 1V 1V 1V 1V
Voltage-Output(Max) 28V 28V 28V 28V 28V
Current-Output 2A 2A 2A 2A 2A
Frequency-Switching 200kHz ~ 2.2MHz 200kHz ~ 2.2MHz 200kHz ~ 2.2MHz 200kHz ~ 2.2MHz 200kHz ~ 2.2MHz