Texas Instruments LM2853MHX-1.2/NOPB
Part No.:
LM2853MHX-1.2/NOPB
Package:
14-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) Exposed Pad
Datasheet:
LM2853MHX-1.2/NOPB.pdf
Description:
IC REG BUCK 1.2V 3A 14HTSSOP
Product details
1. How to order LM2853MHX-1.2/NOPB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LM2853MHX-1.2/NOPB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LM2853MHX-1.2/NOPB?
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Min) 3V 3V 3V 3V 3V
Voltage-Input(Max) 5.5V 5.5V 5.5V 5.5V 5.5V
Voltage-Output(Min/Fixed) 1.2V 1.2V 1.2V 1.2V 1.2V
Voltage-Output(Max) - - - - -
Current-Output 3A 3A 3A 3A 3A
Frequency-Switching 550kHz 550kHz 550kHz 550kHz 550kHz