Texas Instruments LM2852YMXAX-3.3/NOPB
Part No.:
LM2852YMXAX-3.3/NOPB
Package:
14-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) Exposed Pad
Datasheet:
LM2852YMXAX-3.3/NOPB.pdf
Description:
IC REG BUCK 3.3V 2A 14HTSSOP
Product details
1. How to order LM2852YMXAX-3.3/NOPB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LM2852YMXAX-3.3/NOPB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LM2852YMXAX-3.3/NOPB?
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Min) 2.85V 2.85V 2.85V 2.85V 2.85V
Voltage-Input(Max) 5.5V 5.5V 5.5V 5.5V 5.5V
Voltage-Output(Min/Fixed) 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
Voltage-Output(Max) - - - - -
Current-Output 2A 2A 2A 2A 2A
Frequency-Switching 500kHz 500kHz 500kHz 500kHz 500kHz