Texas Instruments LM120H-12
Part No.:
LM120H-12
Manufacturer:
Texas Instruments
Category:
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Package:
TO-205AD, TO-39-3 Metal Can
Datasheet:
LM120H-12.pdf
Description:
IC REG LINEAR -12V 200MA TO39-3
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order LM120H-12 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LM120H-12 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LM120H-12?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LM120H-12.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as LM120H-12 pin diagram, LM120H-12 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
OutputConfiguration Negative Negative Negative Negative Negative
OutputType Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
NumberofRegulators 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Max) -32V -32V -32V -32V -32V
Voltage-Output(Min/Fixed) -12V -12V -12V -12V -12V
Voltage-Output(Max) - - - - -
VoltageDropout(Max) - - - - -
Current-Output 200mA 200mA 200mA 200mA 200mA
Current-Quiescent(Iq) 1 mA 1 mA 1 mA 1 mA 1 mA
Current-Supply(Max) - - - - -
PSRR 64dB (120Hz) 64dB (120Hz) 64dB (120Hz) 64dB (120Hz) 64dB (120Hz)
ControlFeatures - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C