Texas Instruments AMC1301SDWV
Part No.:
AMC1301SDWV
Manufacturer:
Texas Instruments
Category:
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Package:
8-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet:
AMC1301SDWV.pdf
Description:
IC OPAMP ISOLATION 1 CIRC 8SOIC
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order AMC1301SDWV on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the AMC1301SDWV price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AMC1301SDWV?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AMC1301SDWV.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case 8-SOIC (0.295, 7.50mm Width) 8-SOIC (0.295, 7.50mm Width) 8-SOIC (0.295, 7.50mm Width) 8-SOIC (0.295, 7.50mm Width) 8-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
AmplifierType Isolation Isolation Isolation Isolation Isolation
NumberofCircuits 1 1 1 1 1
OutputType - - - - -
SlewRate - - - - -
GainBandwidthProduct 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz
-3dbBandwidth - - - - -
Current-InputBias 30 µA 30 µA 30 µA 30 µA 30 µA
Voltage-InputOffset 50 µV 50 µV 50 µV 50 µV 50 µV
Current-Supply 5.9mA 5.9mA 5.9mA 5.9mA 5.9mA
Current-Output/Channel 13 mA 13 mA 13 mA 13 mA 13 mA
Voltage-SupplySpan(Min) 3 V 3 V 3 V 3 V 3 V
Voltage-SupplySpan(Max) 5.5 V 5.5 V 5.5 V 5.5 V 5.5 V
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C