Texas Instruments AMC1301DWVR
Part No.:
AMC1301DWVR
Package:
8-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet:
AMC1301DWVR.pdf
Description:
IC OPAMP ISOLATION 1 CIRC 8SOIC
Product details
1. How to order AMC1301DWVR on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the AMC1301DWVR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AMC1301DWVR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AMC1301DWVR.
Package/Case 8-SOIC (0.295, 7.50mm Width) 8-SOIC (0.295, 7.50mm Width) 8-SOIC (0.295, 7.50mm Width) 8-SOIC (0.295, 7.50mm Width) 8-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
NumberofCircuits 1 1 1 1 1
OutputType - - - - -
SlewRate - - - - -
GainBandwidthProduct 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz
-3dbBandwidth - - - - -
Current-InputBias 60 µA 60 µA 60 µA 60 µA 60 µA
Voltage-InputOffset 50 µV 50 µV 50 µV 50 µV 50 µV
Current-Supply 5.9mA 5.9mA 5.9mA 5.9mA 5.9mA
Current-Output/Channel 13 mA 13 mA 13 mA 13 mA 13 mA
Voltage-SupplySpan(Min) 3 V 3 V 3 V 3 V 3 V
Voltage-SupplySpan(Max) 5.5 V 5.5 V 5.5 V 5.5 V 5.5 V
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C