Texas Instruments AMC1200SDUBR
Part No.:
AMC1200SDUBR
Package:
8-SMD, Gull Wing
Datasheet:
AMC1200SDUBR.pdf
Description:
IC OPAMP ISOLATION 1 CIRC 8SOP
Product details
1. How to order AMC1200SDUBR on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the AMC1200SDUBR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AMC1200SDUBR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AMC1200SDUBR.
Package/Case 8-SMD, Gull Wing 8-SMD, Gull Wing 8-SMD, Gull Wing 8-SMD, Gull Wing 8-SMD, Gull Wing
NumberofCircuits 1 1 1 1 1
OutputType Differential Differential Differential Differential Differential
SlewRate - - - - -
GainBandwidthProduct - - - - -
-3dbBandwidth 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz
Current-InputBias - - - - -
Voltage-InputOffset 200 µV 200 µV 200 µV 200 µV 200 µV
Current-Supply 5.4mA 5.4mA 5.4mA 5.4mA 5.4mA
Current-Output/Channel 20 mA 20 mA 20 mA 20 mA 20 mA
Voltage-SupplySpan(Min) 2.7 V 2.7 V 2.7 V 2.7 V 2.7 V
Voltage-SupplySpan(Max) 5.5 V 5.5 V 5.5 V 5.5 V 5.5 V
OperatingTemperature -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C