Texas Instruments AMC1100DUBR
Part No.:
AMC1100DUBR
Manufacturer:
Texas Instruments
Category:
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Package:
8-SMD, Gull Wing
Datasheet:
AMC1100DUBR.pdf
Description:
IC OPAMP ISOLATION 1 CIRC 8SOP
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order AMC1100DUBR on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the AMC1100DUBR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AMC1100DUBR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of AMC1100DUBR.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case 8-SMD, Gull Wing 8-SMD, Gull Wing 8-SMD, Gull Wing 8-SMD, Gull Wing 8-SMD, Gull Wing
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
AmplifierType Isolation Isolation Isolation Isolation Isolation
NumberofCircuits 1 1 1 1 1
OutputType Differential Differential Differential Differential Differential
SlewRate - - - - -
GainBandwidthProduct - - - - -
-3dbBandwidth 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz
Current-InputBias - - - - -
Voltage-InputOffset 200 µV 200 µV 200 µV 200 µV 200 µV
Current-Supply 5.4mA 5.4mA 5.4mA 5.4mA 5.4mA
Current-Output/Channel 20 mA 20 mA 20 mA 20 mA 20 mA
Voltage-SupplySpan(Min) 2.7 V 2.7 V 2.7 V 2.7 V 2.7 V
Voltage-SupplySpan(Max) 5.5 V 5.5 V 5.5 V 5.5 V 5.5 V
OperatingTemperature -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C