TMF212B7474KGHT.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden |
| Series | M | M | M | M | M |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 0.47 µF | 0.47 µF | 0.47 µF | 0.47 µF | 0.47 µF |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Voltage-Rated | 25V | 25V | 25V | 25V | 25V |
| TemperatureCoefficient | X7R | X7R | X7R | X7R | X7R |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.053 (1.35mm) | 0.053 (1.35mm) | 0.053 (1.35mm) | 0.053 (1.35mm) | 0.053 (1.35mm) |