Taiyo Yuden LSQBA201212T2R2M
Part No.:
LSQBA201212T2R2M
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
LSQBA201212T2R2M.pdf
Description:
FIXED IND 2.2UH 260MA 230MOHM SM
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order LSQBA201212T2R2M on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LSQBA201212T2R2M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LSQBA201212T2R2M?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Taiyo Yuden Taiyo Yuden Taiyo Yuden Taiyo Yuden Taiyo Yuden
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series LSQB LSQB LSQB LSQB LSQB
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH 2.2 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 260 mA 260 mA 260 mA 260 mA 260 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 299mOhm Max 299mOhm Max 299mOhm Max 299mOhm Max 299mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant 80MHz 80MHz 80MHz 80MHz 80MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 7.96 MHz 7.96 MHz 7.96 MHz 7.96 MHz 7.96 MHz