Taiyo Yuden LLQBA201212T100K
Part No.:
LLQBA201212T100K
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Category:
Fixed Inductors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
LLQBA201212T100K.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 120MA 700MOHM SMD
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order LLQBA201212T100K on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LLQBA201212T100K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LLQBA201212T100K?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Taiyo Yuden Taiyo Yuden Taiyo Yuden Taiyo Yuden Taiyo Yuden
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series LLQB LLQB LLQB LLQB LLQB
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
CurrentRating(Amps) 120 mA 120 mA 120 mA 120 mA 120 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 700mOhm 700mOhm 700mOhm 700mOhm 700mOhm
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant 32MHz 32MHz 32MHz 32MHz 32MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C -40°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 2.52 MHz 2.52 MHz 2.52 MHz 2.52 MHz 2.52 MHz