EMK325BJ106MN-T.pdf
| Series | M | M | M | M | M |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 10 µF | 10 µF | 10 µF | 10 µF | 10 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 16V | 16V | 16V | 16V | 16V |
| TemperatureCoefficient | X5R | X5R | X5R | X5R | X5R |
| OperatingTemperature | -55°C ~ 85°C | -55°C ~ 85°C | -55°C ~ 85°C | -55°C ~ 85°C | -55°C ~ 85°C |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.083 (2.10mm) | 0.083 (2.10mm) | 0.083 (2.10mm) | 0.083 (2.10mm) | 0.083 (2.10mm) |