EMK316BC6226ML-T.pdf
| Series | M | M | M | M | M |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 22 µF | 22 µF | 22 µF | 22 µF | 22 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 16V | 16V | 16V | 16V | 16V |
| TemperatureCoefficient | X6S | X6S | X6S | X6S | X6S |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.071 (1.80mm) | 0.071 (1.80mm) | 0.071 (1.80mm) | 0.071 (1.80mm) | 0.071 (1.80mm) |