EMK212B7225MG-T.pdf
| Series | M | M | M | M | M |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Capacitance | 2.2 µF | 2.2 µF | 2.2 µF | 2.2 µF | 2.2 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 16V | 16V | 16V | 16V | 16V |
| TemperatureCoefficient | X7R | X7R | X7R | X7R | X7R |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.053 (1.35mm) | 0.053 (1.35mm) | 0.053 (1.35mm) | 0.053 (1.35mm) | 0.053 (1.35mm) |