EMK105BJ473MV-F.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden | Taiyo Yuden |
| Series | M | M | M | M | M |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Capacitance | 0.047 µF | 0.047 µF | 0.047 µF | 0.047 µF | 0.047 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 16V | 16V | 16V | 16V | 16V |
| TemperatureCoefficient | X5R | X5R | X5R | X5R | X5R |
| OperatingTemperature | -55°C ~ 85°C | -55°C ~ 85°C | -55°C ~ 85°C | -55°C ~ 85°C | -55°C ~ 85°C |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) | 0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.022 (0.55mm) | 0.022 (0.55mm) | 0.022 (0.55mm) | 0.022 (0.55mm) | 0.022 (0.55mm) |