Taiwan Semiconductor Corporation TSZU52C3V3 RGG
Part No.:
TSZU52C3V3 RGG
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Category:
Diodes - Zener - Single
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
TSZU52C3V3 RGG.pdf
Description:
DIODE ZENER 3.3V 150MW 0603
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order TSZU52C3V3 RGG on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TSZU52C3V3 RGG price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TSZU52C3V3 RGG?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Power - Max 150 mW 150 mW 150 mW 150 mW 150 mW
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Package / Case 95 Ohms 95 Ohms 95 Ohms 95 Ohms 95 Ohms
Operating Temperature 3.3 V 3.3 V 3.3 V 3.3 V 3.3 V
Supplier Device Package 25 µA @ 1 V 25 µA @ 1 V 25 µA @ 1 V 25 µA @ 1 V 25 µA @ 1 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA