Taiwan Semiconductor Corporation TSZU52C22 RGG
Part No.:
TSZU52C22 RGG
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Category:
Diodes - Zener - Single
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
TSZU52C22 RGG.pdf
Description:
DIODE ZENER 22V 150MW 0603
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order TSZU52C22 RGG on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TSZU52C22 RGG price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TSZU52C22 RGG?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TSZU52C22 RGG.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Power - Max 150 mW 150 mW 150 mW 150 mW 150 mW
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Package / Case 55 Ohms 55 Ohms 55 Ohms 55 Ohms 55 Ohms
Operating Temperature 22 V 22 V 22 V 22 V 22 V
Supplier Device Package 100 nA @ 17 V 100 nA @ 17 V 100 nA @ 17 V 100 nA @ 17 V 100 nA @ 17 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA 900 mV @ 10 mA