Taiwan Semiconductor Corporation SMF45AHRVG
Part No.:
SMF45AHRVG
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Package:
SOD-123W
Datasheet:
SMF45AHRVG.pdf
Description:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC SOD123W
Product details
1. How to order SMF45AHRVG on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMF45AHRVG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF45AHRVG?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF45AHRVG.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMF45AHRVG pin diagram, SMF45AHRVG datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case SOD-123W SOD-123W SOD-123W SOD-123W SOD-123W
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 45V 45V 45V 45V 45V
Voltage-Breakdown(Min) 50V 50V 50V 50V 50V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 72.7V 72.7V 72.7V 72.7V 72.7V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 2.8A 2.8A 2.8A 2.8A 2.8A
Power-PeakPulse 200W 200W 200W 200W 200W