Taiwan Semiconductor Corporation SMF18AHRVG
Part No.:
SMF18AHRVG
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Package:
SOD-123W
Datasheet:
SMF18AHRVG.pdf
Description:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SOD123W
Product details
1. How to order SMF18AHRVG on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMF18AHRVG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMF18AHRVG?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMF18AHRVG.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMF18AHRVG pin diagram, SMF18AHRVG datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case SOD-123W SOD-123W SOD-123W SOD-123W SOD-123W
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 18V 18V 18V 18V 18V
Voltage-Breakdown(Min) 20V 20V 20V 20V 20V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 29.2V 29.2V 29.2V 29.2V 29.2V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 6.8A 6.8A 6.8A 6.8A 6.8A
Power-PeakPulse 200W 200W 200W 200W 200W