Taiwan Semiconductor Corporation SMAJ85HR3G
Part No.:
SMAJ85HR3G
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
SMAJ85HR3G.pdf
Description:
TVS DIODE 85VWM 151VC DO214AC
Product details
1. How to order SMAJ85HR3G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ85HR3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ85HR3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ85HR3G.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ85HR3G pin diagram, SMAJ85HR3G datasheet?
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 85V 85V 85V 85V 85V
Voltage-Breakdown(Min) 94.4V 94.4V 94.4V 94.4V 94.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 151V 151V 151V 151V 151V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 2A 2A 2A 2A 2A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W