Taiwan Semiconductor Corporation SMAJ8.5AHR3G
Part No.:
SMAJ8.5AHR3G
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
SMAJ8.5AHR3G.pdf
Description:
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC DO214AC
Product details
1. How to order SMAJ8.5AHR3G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ8.5AHR3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ8.5AHR3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ8.5AHR3G.
ProductStatus Active Active Active Active Active
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 8.5V 8.5V 8.5V 8.5V 8.5V
Voltage-Breakdown(Min) 9.44V 9.44V 9.44V 9.44V 9.44V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 14.4V 14.4V 14.4V 14.4V 14.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 27.8A 27.8A 27.8A 27.8A 27.8A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W