Taiwan Semiconductor Corporation SMAJ64AH
Part No.:
SMAJ64AH
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
SMAJ64AH.pdf
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AC
Product details
1. How to order SMAJ64AH on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ64AH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ64AH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ64AH.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ64AH pin diagram, SMAJ64AH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 64V 64V 64V 64V 64V
Voltage-Breakdown(Min) 71.1V 71.1V 71.1V 71.1V 71.1V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 103V 103V 103V 103V 103V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 3.9A 3.9A 3.9A 3.9A 3.9A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W