Taiwan Semiconductor Corporation SMAJ60AHR3G
Part No.:
SMAJ60AHR3G
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
SMAJ60AHR3G.pdf
Description:
TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO214AC
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order SMAJ60AHR3G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ60AHR3G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ60AHR3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ60AHR3G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ6.0AHR3G SMAJ45AHR3G SMAJ40CAHR3G SMAJ188CHR3G SMAJ15CAHR3G
Part Number SMAJ6.0AHR3G SMAJ45AHR3G SMAJ40CAHR3G SMAJ188CHR3G SMAJ15CAHR3G
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 60V 60V 60V 60V 60V
Voltage-Breakdown(Min) 66.7V 66.7V 66.7V 66.7V 66.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 96.8V 96.8V 96.8V 96.8V 96.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 4.1A 4.1A 4.1A 4.1A 4.1A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W