Taiwan Semiconductor Corporation SMAJ54HR3G
Part No.:
SMAJ54HR3G
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
SMAJ54HR3G.pdf
Description:
TVS DIODE 54VWM 96.3VC DO214AC
Product details
1. How to order SMAJ54HR3G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ54HR3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ54HR3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ54HR3G.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ54HR3G pin diagram, SMAJ54HR3G datasheet?
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 54V 54V 54V 54V 54V
Voltage-Breakdown(Min) 60V 60V 60V 60V 60V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 96.3V 96.3V 96.3V 96.3V 96.3V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 4.2A 4.2A 4.2A 4.2A 4.2A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W