Taiwan Semiconductor Corporation SMAJ43HR3G
Part No.:
SMAJ43HR3G
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
SMAJ43HR3G.pdf
Description:
TVS DIODE 43VWM 76.7VC DO214AC
Product details
1. How to order SMAJ43HR3G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ43HR3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ43HR3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ43HR3G.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ43HR3G pin diagram, SMAJ43HR3G datasheet?
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 43V 43V 43V 43V 43V
Voltage-Breakdown(Min) 47.8V 47.8V 47.8V 47.8V 47.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 76.7V 76.7V 76.7V 76.7V 76.7V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 5.2A 5.2A 5.2A 5.2A 5.2A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W