Taiwan Semiconductor Corporation SMAJ43AHR3G
Part No.:
SMAJ43AHR3G
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
SMAJ43AHR3G.pdf
Description:
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO214AC
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order SMAJ43AHR3G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ43AHR3G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ43AHR3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ43AHR3G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 43V 43V 43V 43V 43V
Voltage-Breakdown(Min) 47.8V 47.8V 47.8V 47.8V 47.8V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 69.4V 69.4V 69.4V 69.4V 69.4V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 5.8A 5.8A 5.8A 5.8A 5.8A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W