Taiwan Semiconductor Corporation SMAJ33HR3G
Part No.:
SMAJ33HR3G
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
SMAJ33HR3G.pdf
Description:
TVS DIODE 33VWM 59VC DO214AC
Product details
1. How to order SMAJ33HR3G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ33HR3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ33HR3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ33HR3G.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ33HR3G pin diagram, SMAJ33HR3G datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 33V 33V 33V 33V 33V
Voltage-Breakdown(Min) 36.7V 36.7V 36.7V 36.7V 36.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 59V 59V 59V 59V 59V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 6.8A 6.8A 6.8A 6.8A 6.8A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W