Taiwan Semiconductor Corporation SMAJ26HR3G
Part No.:
SMAJ26HR3G
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
SMAJ26HR3G.pdf
Description:
TVS DIODE 26VWM 46.6VC DO214AC
Product details
1. How to order SMAJ26HR3G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ26HR3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ26HR3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ26HR3G.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ26HR3G pin diagram, SMAJ26HR3G datasheet?
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 26V 26V 26V 26V 26V
Voltage-Breakdown(Min) 28.9V 28.9V 28.9V 28.9V 28.9V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 46.6V 46.6V 46.6V 46.6V 46.6V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 8.6A 8.6A 8.6A 8.6A 8.6A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W