Taiwan Semiconductor Corporation SMAJ24HR3G
Part No.:
SMAJ24HR3G
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
SMAJ24HR3G.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 43VC DO214AC
Product details
1. How to order SMAJ24HR3G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ24HR3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ24HR3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ24HR3G.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ24HR3G pin diagram, SMAJ24HR3G datasheet?
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 24V 24V 24V 24V 24V
Voltage-Breakdown(Min) 26.7V 26.7V 26.7V 26.7V 26.7V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 43V 43V 43V 43V 43V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 9.3A 9.3A 9.3A 9.3A 9.3A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W