Taiwan Semiconductor Corporation SMAJ22AHR3G
Part No.:
SMAJ22AHR3G
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
SMAJ22AHR3G.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO214AC
Product details
1. How to order SMAJ22AHR3G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ22AHR3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ22AHR3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ22AHR3G.
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 22V 22V 22V 22V 22V
Voltage-Breakdown(Min) 24.4V 24.4V 24.4V 24.4V 24.4V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 35.5V 35.5V 35.5V 35.5V 35.5V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 11.3A 11.3A 11.3A 11.3A 11.3A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W