Taiwan Semiconductor Corporation SMAJ20HR3G
Part No.:
SMAJ20HR3G
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Category:
TVS - Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
SMAJ20HR3G.pdf
Description:
TVS DIODE 20VWM 35.8VC DO214AC
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order SMAJ20HR3G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the SMAJ20HR3G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ20HR3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ20HR3G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ20HR3G pin diagram, SMAJ20HR3G datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Type Zener Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels 1 1 1 1 1
BidirectionalChannels - - - - -
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 20V 20V 20V 20V 20V
Voltage-Breakdown(Min) 22.2V 22.2V 22.2V 22.2V 22.2V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 35.8V 35.8V 35.8V 35.8V 35.8V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 11.2A 11.2A 11.2A 11.2A 11.2A
Power-PeakPulse 400W 400W 400W 400W 400W